Życie w zatłoczonym mieście ma swoją cenę. Przychodzi weekend i pierwsza myśl jaka przychodzi to gdzie pojechać niedaleko Warszawy? Pomimo że stolica mieści się w centralnej Polsce czyli z daleka od gór, morza i Mazur, to bliskość okolicznych atrakcji sprawia, że w weekend można zapewnić sobie sporo rozrywki, która na pierwszy rzut oka zarezerwowana jest tylko dla tych, co mieszkają blisko lasów i wód. Jeśli zatem szukacie rozrywki na weekend i zastanawiacie się gdzie pojechać niedaleko Warszawy, to mamy dla Was całkiem satysfakcjonujące propozycje!

Gdzie pojechać niedaleko Warszawy?

  • Staw Otwarty
  • Jezioro Zegrzyńskie
  • Kampinoski Park Narodowy
  • Puszcza Bolimowska
  • Borówkowe Domki w Nagawkach
  • Kozia Farma
  • Willa Ale Młyn
  • Termy Mszczonów

miejsca poza warszawą na krótki wypad

1. Staw Otwarty

Aż trudno uwierzyć, że to jeszcze Warszawa! To wyjątkowe miejsce ma dostęp do prywatnego stawu. Idealne miejsce, by popływać w jeziorze, na łódce czy położyć się na hamaku z ulubioną książką. Do dyspozycji są przestronne domki z kominkiem, dużymi stołami i wejściem na werandę i pomost nad stawem. Spacerując możecie natknąć się na pole pigwowca. Warto bukować z dużym wyprzedzeniem, bo w sezonie może być wysoki popyt!

2. Jezioro Zegrzyńskie

Zaledwie 30km od centrum Warszawy. To prawdziwa mekka żelgarzy, fanów sportów wodnych i tych, którzy lubią wylegiwać się na plaży. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Dzika Plaża przy ul. Zegrzyńskiej – długie drewniane molo, miejsca spacerowe, ścieżki rowerowe i place zabaw co weekend przyciągają tłumy ludzi. Na miejscu jest wypożyczalnia rowerów, sprzętów wodnych, a w pobliżu są bary i natryski. Pomimo że mówi się, że jest to dzika plaża, to latem kąpielisko jest strzeżone przez ratowników.

3. Kampinoski Park Narodowy

Wystarczy tylko 30 min, aby znaleźć się w zielonych płucach stolicy, na skraju pozostałości po dawnej Puszczy Mazowieckiej. Kampinoski PN obecnie jest mekką miłośników jazdy na rowerze, spacerów czy jazdy konnej. Wielbiciele zwierząt mają okazję zobaczyć tutaj łosie, wilki czy żurawie w ich naturalnym środowisku.

4.  Puszcza Bolimowska

Kolejna atrakcja dla miłośników natury. Mnóstwo różnorodnej roślinności (w tym rośliny rzadkie, chronione) i zwierząt – w tym rysie, bobry, wydry, zimorodki, łosie i sarny, a więc jest co oglądać! Oprócz tego jest aż 5 rezerwatów przyrody, liczne ścieżki edukacyjne i szlaki turystyczne. Zwiedzając Puszczę Bolimowską możecie również zwiedzić zabytki typu pałace, dwory, kościoły i działobitnie z I wojny światowej. A to wszystko za Żyrardowem, czyli jakaś godzina drogi od centrum Warszawy!

miejsca na wypoczynek niedaleko warszawy

5. Borówkowe Domki w Nagawkach

Prawdziwa oaza spokoju 50 minut od Warszawy. Domki znajdują się na plantacji borówek, a więc dodatkowo oprócz świeżego powietrza, będziecie mieli pod dostatkiem świeżych borówek! W okolicy jest staw, a więc można też łowić ryby. Są hamaki, piękna trawa, a goście podczas pobytu mogą korzystać z kuchni, sauny i placu zabaw.

6. Kozia Farma

Kozia farma to uroczy obiekt agroturystyczny położony na granicy Warmii, Powiśla, Żuław i Mazur. Ideą tego miejsca jest powrót do zdrowej żywności, która nie jest skażona chemią. W tym miejscu będziecie mogli spróbować serów zagrodowych z koziego mleka, zjecie prawdziwie swojskie posiłki, a dodatkowo spędzicie czas z uroczymi zwierzątkami, jakim są kozy. Trochę trzeba przejechać, bo aż 241 km, ale można też zatrzymać się na jeden dzień w drodze na Mazury czy nad polskie morze.

7. Willa Ale Młyn w Gniazdkowie

Miejsce to jest nieco dalej, bo oddalone jest o 200km w stronę Lublina, ale to wciąż często polecane miejsce na wypoczynkowej mapie w środkowej Polsce. Cisza, spokój, do dyspozycji 300m dom z czterema sypialniami, salonem, kominkiem i wspólną kuchnią. Malownicze krajobrazy pozwolą naładować baterie na długi czas!

8. TERMY MSZCZONÓW

Otwarte w 2016 roku i oddalone zaledwie o 40km od Warszawy, Termy Mszczonów cieszą się dużą popularnością. Chociaż wizualizacja pokazywała obiekt na miarę Tropical Islands w Berlinie, to ostatecznie wyszło nieco biedniej, ale wciąż jest to świetny spot na relaks i miłe spędzenie weekendu. Wiele atrakcji dla dzieci, zdrowotne solanki i wody termalne przyciągają.

ZOBACZ TAKŻE:
>> gdzie wieczór panieński w warszawie?
POLUB NAS NA FACEBOOKU – 1001 POMYSŁÓW NA KREATYWNE PREZENTY

Write A Comment