Chociaż okres wielkanocny wiąże się raczej ze skromnymi prezentami, to wciąż tradycja przynoszenia upominków przez zajączka jest kontynuowana, sprawiając szczególną frajdę dzieciom. Co więcej, w niektórych regionach praktykuje się chowanie prezentów w różnych miejscach, a zadaniem najmłodszych, po zjedzeniu śniadania wielkanocnego, jest poszukiwanie ukrytych pakunków. Jeśli zastanawiacie się jak zapakować prezent na Wielkanoc tak, by był kreatywny i zaskakujący, to mamy dla Was dziś sporo inspiracji, z których możecie skorzystać. Uciecha z takiego prezentu będzie podwójna!

Jak zapakować prezent na Wielkanoc?

Wielkanoc to świetny czas, by zaszaleć z kreatywnym zapakowaniem prezentu, kojarzącym się z tym wyjątkowym okresem. Odrobina wysiłku, a efekt będzie zdumiewający. Warto poświęcić chwilę czasu, by sprawić radość najbliższym i mieć satysfakcję z czegoś więcej, niż tylko prezentu wrzuconego w torbę prezentową.

JAK KREATYWNIE ZAPAKOWAĆ PREZENT NA WIELKANOC – inspiracje

  1. Marchewki DIY

kreatywne pakowanie prezentu na wielkanoc

Efektowny sposób na świetną zabawę i zapakowanie cukierków. Wystarczy wykonać kilka takich marchewek, napełnić je cukierkami lub jajeczkami czekoladowymi i ukryć w mieszkaniu/ogrodzie. Uciecha dzieciaków gwarantowana!

2.  Foremka od jajek

sposoby na pakowanie prezentów na zajączka

Prosty sposób na kreatywne zapakowanie małych słodkości. Oprócz tego, może pełnić funkcję dekoracyjną na świątecznym stole. Chociaż kolorowe opakowania na jajka dość ciężko dostać (można je ewentualnie zafarbować samodzielnie dzień wcześniej), to zwykłe z brązowej tektury również będą wyglądały efektownie.

3. Króliczki

pakowanie prezentów na zajączka inspiracje

Zajączek na zajączka? Czemu nie! Wystarczy odrobina papieru, trochę waty i kokardka, a świąteczny efekt gwarantowany. Co więcej – takie opakowania możecie wykonać dość spontanicznie, bo z pewnością papier i sznurek się znajdą, a o bazie w tym okresie nietrudno.

4. Pudełka z niespodzianką

pakowanie prezentu na zajączka - inspiracje

Wersja trudniejsza, wymagająca nieco więcej zaangażowania i przygotowań. Chociaż samo wycięcie napisów bądź zajączka nie jest wyczynem, to z pewnością parę dni wcześniej warto zaopatrzyć się w takie produkty jak zielony sizal (trawka), który dostaniecie w kwiaciarniach lub kolorowe spinacze czy wstążeczki, które zapewne będą w sklepach papierniczych, Empiku lub kwiaciarniach.

>> POLUB NAS NA FACEBOOKU – 1001 POMYSŁÓW NA KREATYWNE PREZENTY <<

ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE:

>> CO KUPIĆ NA ZAJĄCZKA?

Write A Comment