Chociaż wszystkie kobiety lubią błyskotki, nowe ubranie czy torebkę, to duża część z nich odpowiada twierdząco na pytanie, czy książka jest udanym prezentem na różne okazje. Dlatego właśnie przy większych czy mniejszych okazjach, książka okazuje się być świetnym i przede wszystkim – łatwo dostępnym prezentem bądź dodatkiem do większego prezentu. Dzień Kobiet tuż tuż, a recepta na brak pomysłu na prezent jest prosta – piękne kwiaty i książka. No właśnie, ale jaką książkę dla żony lub dziewczyny? Redakcja ma swoje typy!

Jaką wybrać książkę dla żony lub dziewczyny?

Jeśli nie mamy pewności jaką tematykę książek lubi nasza druga połówka, warto spojrzeć na kilka ostatnich książek, które czytała. Tytuł wpisujemy w Google i pierwszy krok za nami. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, wtedy warto postawić na książkę o tematyce zbliżonej do wykonywanego zawodu lub zainteresowań. Twoja żona jest marketingowcem? Kup jej najnowsze wydanie Marketingu Kotlera – każdy musi mieć ten klasyk na półce. Dziewczyna interesuje się streetwearem? Sięgnij po Modnie i wygodnie. Jak trampki weszły na salony?. Grunt to znaleźć punkt styczności – później reszta idzie sama. Jeśli natomiast szukacie tytułów, które po prostu są uniwersalne i kobietom dobrze się je czyta – to koniecznie scrollujcie dalej. Mamy dla Was bardzo ciekawe propozycje!

Lista uniwersalnych książek na prezent

jaką książkę dla żony

Alpha Female – Mateusz Grzesiak

Chociaż opinie o samym autorze mogą być różne, to nikt nie zaprzeczy, że w tej książce nie ma prawdy. Prawdy, która może się wydawać oczywista, w zupełności nie jest praktykowana przez większość kobiet. Ta książka to przede wszystkim recepta na spełnienie kobiety na każdym polu – w domu, w sypialni, w małżeństwie i pracy. Absolutny must have, za który podziękujesz mężowi.

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy. Kultowy poradnik o związkach i miłości – Sherry Argov

Kolejna babska propozycja, która jest obowiązkową lekturą każdej kobiety. W prosty sposób wyjaśnia, jakich kobiet pragną mężczyźni, jak budować udany związek i dlaczego warto kochać przede wszystkim siebie.

5 języków miłości – Gary Chapman

Pozycja, którą powinny zainteresować się obie strony. Gary Chapman, psychoterapeuta i antropolog, szczegółowo opisuje pięć różnych języków miłości, którymi posługują się ludzie. Co ciekawe, mąż i żona rzadko kiedy używają tego samego języka, co często rodzi niepotrzebne nieporozumienia – używamy własnego języka, frustrując się, że nasz partner nie rozumie tego, co chcemy zakomunikować. Ilość pozytywnych opinii mówi sama za siebie!

BULLET BOOK – BĄDŹ PIĘKNIE ZORGANIZOWANA – SINDEN DAVID

Propozycja dla zabieganych Pań, które lubią organizację czasu lub mają z tym problem i potrzebują bodźca w postaci dzienniczka. Bogato ilustrowany, stworzony z myślą, by ułatwiać codzienne czynności i planować z wyprzedzeniem. Która z Pań nie lubi takich prezencików?

HYGGE. DUŃSKA SZTUKA SZCZĘŚCIA – Tourell Soderberg Marie

Książka opisuje filozofię życia (tytułowe hygge), która czyni Duńczyków najszczęśliwszym narodem na świecie. Opiera się ona na umiejętności odnajdywania szczęścia w zwykłych momentach – np. podczas jedzenia kolacji z przyjaciółmi czy czytania ulubionej książki na hamaku. W czasach konsumpcjonizmu i pogoni za pieniędzmi ta książka to idealna pozycja, by sprowadzić nas z powrotem na ziemię i zacząć cieszyć się z życia.

POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI – Murphy Joseph

Światowy bestseller, który milionom osób pomógł realizować własne cele dzięki zmianie sposobu myślenia. Pokazuje w jaki sposób wizualizować swoje pragnienia i wprowadzać zmiany w swoim życiu. Chociaż od samego powtarzania afirmacji i wizualizowania swoich celów nie przyjdą one na zawołanie, to z pewnością z książki można wiele wyciągnąć i poczuć się pewniej w dążeniu do realizacji marzeń.

Jesteś cudem – Regina Brett

Wzruszająca książka, która jest kontynuacją znanego bestsellera Bóg nigdy nie mruga autorstwa Brett. Opowieść o tym, że szczęście zależy od naszych wyborów, które w rzeczywistości często okazują się nie być takie trudne, na jakie wyglądają. Książka jest zbiorem 50 lekcji, które pokazują, jak niewiele trzeba, by zmienić coś na lepsze.  Książki możecie też dostać kupując od razu pakiet 3 – jest dużo taniej, a wszystkie bardzo szybko i przyjemnie się czyta.

O miłości – Zbigniew Lew-Starowicz

Książka napisana przez wybitnego psychiatrę i psychoterapeutę, eksperta z zakresu seksuologii i profesora nauk medycznych. Napisana prostym i przystępnym językiem, opisuje kluczowe kwestie związane z relacjami ludzkimi. Polecana pozycja dla osób, które w świadomy sposób chcą budować związek. Oprócz O miłości profesor Starowicz wydał inne pozycje, które również są wysoko oceniane przez czytelników -np.  O kobiecie, O rozkoszy, O mężczyźnie.

Mężczyźni są z Marsa, kobiety są z Wenus – John Gray

Opisuje różnice w punkcie widzenia mężczyzn i kobiet, co często jest powodem wielu nieporozumień w związkach. Autor pokazuje sposoby i techniki na zwalczanie trudności w związku. Poradnik ten powstał na podstawie własnych doświadczeń samego autora oraz rozmów i seminariów, jakie przeprowadził z różnymi ludźmi. Chociaż książki nie powinno się traktować jako prawdy jednej jedynej, to wiele spostrzeżeń jest trafnych i warto się nad nimi pochylić.

>> POLUB NAS NA FACEBOOKU – 1001 POMYSŁÓW NA KREATYWNE PREZENTY <<

ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE:

>> PREZENT NA DZIEŃ KOBIET – CO KUPIĆ?

>> PREZENT NA WALENTYNKI DLA NIEJ – 50 SPRAWDZONYCH PROPOZYCJI

Write A Comment