Jaki prezent na komunię 2019? Z roku na rok komunie święte przybierają formę prawdziwego festiwalu prezentowego. Wiele osób myśląc o początku maja ma już zawroty głowy, bo wydatek z tej okazji mocno uszczupli ich budżet. Chociaż powszechnie wiadomo, że niestety dzieci w szkołach prześcigają się ze sobą w prezentach, to tak naprawdę niekoniecznie trzeba wydawać majątek, by prezent się spodobał i był przy okazji użyteczny. Co roku trendy się zmieniają, więc warto mieć na uwadze czym młodsze pokolenie się interesuje. A więc jaki prezent na komunię 2019? Prześledziliśmy trendy.

Jaki prezent na komunię 2019?

Podstawowe pytanie, jakie należy sobie zadać przy wyborze prezentu na komunię, to w jaki sposób ten prezent pomoże w rozwoju obdarowanego? Warto więc postawić na prezenty praktyczne i takie, które rozwiną pasję czy odciągną od szklanego komputera czy innych gadżetów. W zestawieniu postawiliśmy właśnie na takie prezenty – droższe, tańsze, ale co najważniejsze – praktyczne.

Warto przemyśleć opcję zakupu jednego droższego prezentu, ale od kilku osób. Rower hybrydowy to świetny pomysł na prezent, ale jego cena zdecydowanie odstrasza. Odchodzi się natomiast od łańcuszków i wielkich Biblii, by właśnie zakupić coś praktyczniejszego. Zatem – czy nie lepiej właśnie całą rodziną złożyć się na coś, co przyniesie dużo więcej radości?

jaki prezent kupić na pierwszą komunię 2019

Nasze typy prezentów na komunię 2019

  • hulajnoga elektryczna
  • rower elektryczny
  • pierwszy telefon
  • longboard
  • polaroid
  • hooverboard
  • rolki
  • pieniądze

1. Hulajnoga elektryczna – 550-1800zł

Od kilku lat niesamowicie zyskują na popularności. Ich szybkość jest naprawdę zaskakująca, a fakt, że są bardzo modne tylko i wyłącznie zachęca do tego, by z niej korzystać zamiast siedzieć przed komputerem. Warto mieć jednak na uwadze, że taka hulajnoga potrzebuje dobrej drogi. Jeśli wokoło są ścieżki rowerowe, duże parki lub inne, bezpieczne miejsca, które nadają się do jeżdżenia – to będzie strzał w dziesiątkę.

2. Rower elektryczny – 2000-4000zł

Kolejne cudo techniki, które przyda się miłośnikom spędzania czasu na powietrzu. Cena jest wysoka, bowiem koszt takiego roweru waha się od 2 tysięcy do nawet 4. To opcja dla tych, którzy jeżdżą sporo po górzystych terenach. Jeśli rodzice lubią jeździć po górach – rower hybrydowy z pewnością zaszczepi miłość do przejażdżek górskich, zamiast skutecznie zniechęcić dziecko do tego typu aktywności. To nie będzie najlepszy prezent na komunię 2019, to będzie prawdziwy hit!

3. Pierwszy telefon – 500-1000zł

Czasy się nieco zmieniły i wiek posiadania własnego telefonu zdecydowanie się obniżył. Przed zakupem warto skonsultować się z rodzicami, bowiem może okazać się, że dziecko taki telefon już dawno posiada. Jeśli jednak nie, to pierwsza komunia jest świetną okazję, by taki prezent sprawić. Chociaż innym osobom niż rodzice nie wypada dawać używanego telefonu, to dobre smartfony można kupić już w cenie 500zł. Może dobrym rozwiązaniem będzie iPhone 5s? Jego cena znacząco spadła, a będzie wystarczająco dobry na wymagania 9-latka. Jest też mnóstwo innych adroidowych modeli, które świetnie sprawdzą się jako prezent, np. Samsung Galaxy S6 czy Xiaomi Redmi Note 3.

4. Longboard – 300zł – 1000zł

Rozrywka dla aktywnych dzieci, które bardzo lubią spędzać czas na powietrzu. Jeśli w okolicy są skate parki czy asfaltowe, bezpieczne osiedlowe drogi, to prezent będzie radością w czystej postaci. Jego ceny wahają się od 200zł do nawet 2000zł. Wydając ok. 400zł można kupić przyzwoitą fiszkę, która nie dość, że ma świetny design, to jeszcze rozwija miłość do sportów.

5. POLAROID – 300zł – 700zł

Uroczy gadżet, który może dać wiele radości i uwiecznić wspomnienia z perspektywy dorastającego dziecka. Ceny są bardzo korzystne, bo za Instaxa 9 zapłacimy niewiele ponad 300zł, a dodając do tego pokrowiec i dwie pary kliszy mamy z tego fajny i praktyczny prezent. Warto pomyśleć też o zakupie albumu, do którego dziecko będzie mogło wklejać wszystkie zrobione zdjęcia.

6. Hooverboard – ok. 500zł

Gadżet, o którym niejedno dziecko i niejeden dorosły marzył! Podobnie jak w przypadku hulajnogi, ważna jest dostępność do prostych dróg, na których można swobodnie uczyć się równowagi. Samo jeżdżenie w domu to troszkę za mało jak na tę cenę!

7. Rolki – ok. 400zł

Większość dzieci w wieku komunijnym próbuje takich sportów jak rolki czy wrotki. Tym bardziej, że jest to na tyle popularne, że z pewnością nadejdzie ten moment, że dziecko o to poprosi. Warto więc nieco wybiec w przyszłość i zainwestować w rolki, które ułatwią też późniejszą jazdę na łyżwach.

8. Pieniądze

Kwestia dyskusyjna i uzależniona od stopnia pokrewieństwa. W takim przypadku warto naradzić się z rodzicami – jeśli więc zbierają na konkretną rzecz dla dziecka, dołożenie się do tego jest jak najbardziej uzasadnione. Warto wtedy dać troszkę mniej i dołożyć do tego mały dodatek, np. w postaci Instaxa. Jeśli ciągle zastanawiasz się jaki prezent na komunię 2019, to wybierz pieniądze – rodzice już będą wiedzieli co z tym zrobić!

Maj, będąc nieomalże letnim miesiącem, sprawia, że pole do popisu w postaci prezentów jest zdecydowanie większe niż w przypadku miesiąców zimowych. Wszystkie prezenty nawiązujące do sportów na powietrzu będą jak najbardziej trafione. W tym wieku warto postawić na rozwój niż na gadżety, które mogą tylko i wyłącznie bardziej przykleić dziecko do szklanego ekranu komputera czy tabletu.

Zobacz także:
>> ILE DAĆ NA ŚLUB? 
Polub nas na Facebooku – 1001 pomysłów na kreatywne prezenty

1 Comment

  1. Ja mojej młodej kupiłam lot wtunelu aerodynamicznym. Będziemy jechać do speedfly’a pod wrocławiem żeby wykorzystać kupon. jeszcze nie wie, że taki prezent dostanie, ale wspominała już o tym kilka razy że chce tak latac więc chyba jej się spodoba 😀

Write A Comment