Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami . Zostały już tylko 2-3 tygodnie na ogarnięcie wszystkich spraw z tym związanych, a co za tym idzie prezentów! Prezent na zajączka jest z reguły mniejszy od tych otrzymywanych na Boże Narodzenie. Nie tak dawno temu w wielu regionach nie było w ogóle tradycji darowania prezentów z tej okazji, a popularny zajączek przynosi jedynie słodkości. Jednak w obecnych czasach wielkanocne upominki dla dzieci to już chyba standard, dlatego w dzisiejszym wpisie podsuniemy Wam kilka pomysłów!

Dla zapominalskich przypominamy, że w tym roku Wielkanoc obchodzimy 21 kwietnia (święta katolickie) oraz 28 kwietnia (święta prawosławne).

Wielkanocne upominki dla dzieci – 10 propozycji prezentu na zajączka!

Zadbajcie o to, aby prezent na Wielkanoc dla dziecka był kreatywny i nie został rzucony w kąt po tygodniu zabawy.  Ważne również jest abyście ukryli prezenty w domu lub ogrodzie, tak aby dzieciaki miały frajdę z ich odszukiwania! Możecie oczywiście dorzucić jakieś 50zł na drobne wydatki w szkolnym sklepiku, ale to już opcjonalnie. Prezenty, które  polecamy szczególnie znajdziecie poniżej!

 1. Zestaw Lego – król prezentów na zajączkaZawsze trafiony prezent na zajączka

  Prezent na zajączka, z którego ucieszy się każdy chłopak! Lego zdecydowanie należy do gatunku zabawek, które są nieśmiertelne! Mimo, że pewnie Wy sami pamiętacie pierwsze wydania i swoje kolekcje, to nowości na rynku jest mnóstwo! Polecamy szczególnie te zestawy, które są wśród chłopaków “na czasie”, czyli kolekcje z cyklu Ninjago oraz Minecraft. 

 2. Rolki

  Chcecie trochę rozruszać swoje dzieciaki i zachęcić do spędzania czasu na świeżym powietrzu? Cóż, czymś je trzeba zachęcić! Rolki w tym przypadku sprawdzą się idealnie! Pamiętajcie tylko, aby kupując taki sprzęt koniecznie zadbać również o dodatkowe wyposażenie jak kask oraz ochraniacze.

 3. Hulajnoga – pożyteczny prezent na zajączka

  Kolejna propozycja z cyklu prezentów na zajączka, które zachęcą do aktywnego spędzania czasu!  Hulajnogi przeżywają prawdziwy renesans i są bardzo popularne zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i o dziwo wśród dorosłych! Świetna opcja na dojazd do szkoły!

 4. Deskorolka typu fishkaWielkanony prezent na zajączka. Prezenty dla dzieci na wielkanoc.

  Jazda na deskorolce jest już bardziej ekstremalna, stąd przeznaczone dla starszej młodzieży. Popularne ostatnimi czasy fishki znajdują uznanie głównie wśród dziewczyn aniżeli chłopaków, dlatego warto się zorientować przed zakupem czy odpowiada to zainteresowaniu dziecka.

 5. Latawiec – tani prezent na zajączka

  Powrót do czasów młodości! Mega tania zabawka, która dostarcza ogrom frajdy zarówno dziecku jak i rodzicom! Kto powiedział, że dobra zabawka to droga zabawka? Taki latawiec w kształcie ptaka doskonale się sprawdzi jako prezent na zajączka!

 6. Karciana gra Dixit

  Świetna gra, która pobudza wyobraźnie dziecka! Przeznaczona jest dla starszych dzieci od 8 lat w górę, więc pamiętajcie o tym wybierając się prezent. O co chodzi w grze? Pisaliśmy o tym osobnym wpisieGry towarzyskie – 6 tytułów gwarantujących udaną imprezę. 

 7. Zestaw do robienia cukierków – hit prezentu na zajączkaHit jako wielkanocny prezent na zajączka!

  Jakie dzieciaki nie lubią cukierków? A jakby miały jeszcze możliwość przygotowania ich samemu od podstaw? Brzmi jak świetna zabawa! Ciekawa propozycja na prezent na zajączka. Znajdziecie je w sieci sklepów SMYK, bądź w sklepie internetowym.

 8. Gra 5 Sekund junior

  Kolejna gra na logiczne myślenie, która pobudza szare komórki dzieci. O co w niej chodzi? Mamy zestaw pytań, gdzie trzeba wymieniać przykładowo 3 rzeki zaczynające się na literę W. Trudne, aczkolwiek rozwojowe! Warto rozważyć wybierając wielkanocne upominki dla dzieci. Grę znajdziecie w Empiku.

 9. Gra na konsolę – Crash Bandicoot

  Dzieci kochają konsole typu PS4 czy Xbox. Nie należy im absolutnie tego zabraniać, lecz nauczyć racjonalnego korzystania z tego typu rozrywki. Świetną grą bez przemocy jest Crash Bandicoot, czyli popularny sprzed lat lisek. Gra typowo zręcznościowa.  Gra najtaniej wychodzi na Allegro.

 10. Zestaw do robienia ogromnych baniek mydlanychHit w temacie prezent na zajączka! Dzieciaki się ucieszą!

  Ogromne bańki mydlane zawsze przyciągają uwagę dzieci! Takie pokazy często są wystawiane w centrach miast przez ulicznych artystów. Teraz artystami mogą być również dzieciaki! Zestaw do robienia baniek sprawdzi się idealnie jako prezent dla dziecka na Wielkanoc! Grę znajdziecie w SMYKu.

Jeżeli macie jeszcze jakieś kreatywne propozycje na prezenty na zajączka, koniecznie dawajcie znać w komentarzach!

>> POLUB NAS NA FACEBOOKU – 1001 POMYSŁÓW NA KREATYWNE PREZENTY <<

ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE:

>> Szybkie przekąski na imprezę – menu dla twoich gości

Write A Comment