Zadania na Wieczór Panieński to kluczowy moment każdej takiej imprezy. To w głównej mierze od nich zależy jak Przyszła Panna Młoda będzie wspominać tę noc. Aby tak się stało warto połączyć standardowe i sprawdzone zadanie z tymi, które mogą być zaskoczeniem. Jeśli przed Tobą planowanie panieńskiego lub chcesz wspomóc osoby, które zmagają się z tym zadaniem – ten wpis jest zdecydowanie dla Ciebie!

>> SPRAWDŹ TEŻ: JAK ZORGANIZOWAĆ WIECZÓR PANIEŃSKI? – ZŁOTE ZASADY

spędź kreatywnie wieczór PANIEŃSKI i zaplanuj zadania

  1. Sprawdzian wiedzy o Panu Młodym

Tej zabawy nie może zabraknąć na żadnym panieńskim! Zasady są bardzo proste – świadkowa przygotowuje listę pytań, na które odpowiada Pan Młody. Te same pytania są zadawane na panieńskim, a następnie odpowiedzi są porównywane. Wśród pytań mogą znaleźć się takie jak ulubiony kolor czy data imienin, ale również te bardziej intymne jak ulubiona pozycja czy fantazje.

2. ZAKAZANE SŁOWA

Uczestniczki wybierają 3 słowa, których używanie będzie zakazane podczas całego wieczoru. Przykładowo może być to słowo “wesele”, “ślub” czy imię Przyszłego Pana Młodego. Ta osoba, która użyje zakazanego słowa, otrzymuje karę w postaci karnego kieliszka bądź zadania wyznaczonego przez pozostałe uczestniczki.

zadania na wieczór panieński

3.  GRY PLANSZOWE

Moda na gry planszowe wraca i bardzo się z tego powodu cieszymy! Nic tak nie rozluźnia atmosfery jak proste, zabawne gry planszowe. Na wieczór panieński na pewno nie nadadzą się takie jak Monopoly – muszą być one dynamiczne i rozluźniające. Idealnie sprawdzi się 5 sekund, Alkochińczyk (w wersji ostrożnej, bez mocnych alkoholi), Gdzie jest Janusz?, Czarne Historie czy Dixit. Zabawa gwarantowana!

Imprezowe gry od Rebel znajdziecie TUTAJ.

4. Nigdy przenigdy nie…

Popularna, znana i lubiana! Po kolei, każda z osób mówi czego nigdy nie robiła w życiu. Przykładowo – jedna z osób mówi “Nigdy przenigdy nie całowałam się z obcym mężczyzną” – w momencie, gdy w gronie są takie osoby, które mają to doświadczenie za sobą – piją karniaka.

zadania na wieczór panieński

5.  Wyzwania na mieście

Czas na wyzwanie w plenerze! To obowiązkowy punkt każdego panieńskiego – a jeśli później idziecie do klubu to tym bardziej! Warto zacząć od zaopatrzenia Panny Młodej w mały kalendarzyk, książeczkę, notes czy złote myśli – specjalnie przygotowane na ten wieczór. Ma to być nie tylko element całego zadania, ale również pamiątka, która pozostanie na lata. Przykładowe zadania:

  • Zebranie 10 podpisów od mężczyzn – można dodatkowo dać utrudnienie w postaci konkretnych wytycznych – np. mężczyzny w białej koszuli; około 50tki; rudego itp.
  • Napicie się z mężczyzną i wzięcie od niego podpisu
  • Znalezienie długowłosego faceta i zrobienie sobie z nim zdjęcia
  • Życzenia z okazji ślubu od 10 napotkanych osób

Propozycji może być dużo, duużo więcej. Z pewnością jak zrobicie burzę mózgów to tych pomysłów pojawi się całe mnóstwo. Pamiętajcie jednak, że tych zabaw nie może być też za dużo – musi być chwila na zjedzenie, odsapnięcie, fotki i zwykłe rozmowy. Powyższe zabawy są zdecydowanie najbardziej uniwersalne i sprawdzone. Do tego nie wymagają zbyt dużego wysiłku, co w natłoku przygotowań jest ogromnym plusem.

Jeśli macie inne zadania na wieczór panieński, których tutaj brakuje – koniecznie  dajcie znać!